História značky Ripani siaha do roku 1967, kedy jej zakladateľ Aldo Ripani dokázal svojou snahou spolu s tradičným a poctivým talianskym remeslom vytvoriť po desaťročia fungujúcu firmu, ktorej cieľom je tvoriť vysoko kvalitné kožené kabelky a doplnky. Dnes už tretia generácia tejto rodinnej firmy riadi úspešnú spoločnosť hrdo prezentujúcu luxusné produkty vyrábané v Taliansku.

Koža, ktoré spoločnosť Ripani používa na výrobu svojich produktov sú starostlivo vyberané z garantovaných dodávateľov v súlade s najprísnejšími európskymi a medzinárodnými predpismi. Dokonca aj použité doplnky (pracky, cvočky atď.) sú úplne hypoalergénne a získané ekologicky udržateľnými procesmi.


Kabelky Ripani môžete nájsť vo viac ako 130 obchodoch po celom Taliansku a vo Flagship Store v San Benedetto del Tronto. Ripani je zastúpená v zahraničí vo viac ako 300 obchodoch vďaka spolupráci s prestížnymi showroommi, distribútormi a obchodnými reťazcami po celom svete. Spoločnosť sa tiež neustále zúčastňuje významných medzinárodných veľtrhov v Európe a Ázii, aby predstavila nové kolekcie distribútorom a maloobchodníkom s neustálym rastom na medzinárodných trhoch.