V dnešnej dobe je kabelka nielen praktickým doplnkom každodenného života, ale aj módnym a štylistickým vyjadrením. Správny spôsob nosenia kabelky môže zvýrazniť váš osobný štýl a priniesť do vášho vzhľadu šarm a eleganciu. V tomto článku sa zameriame na tipy a triky, ako nosiť kabelku tak, aby to bolo pohodlné, praktické a zároveň štýlové.


Zdroj: https://unsplash.com/photos/CuXt1N5SjlE

Vyberte správnu veľkosť kabelky

Kľúčovým faktorom pri výbere kabelky je veľkosť. Príliš malá kabelka nedokáže pojať všetky potrebné veci, zatiaľ čo príliš veľká kabelka môže pôsobiť neohrabane a ťažkopádne. Odporúča sa vybrať kabelku dostatočne priestrannú na základné veci, ako sú kľúče, peňaženka, telefón a kozmetické potreby, ale zároveň dostatočne malú, aby nepreťažovala váš vzhľad.

Kombinujte kabelku so svojim outfitom

Ďalším dôležitým aspektom nosenia kabelky je správne zladenie s vašim outfitom. Tu je pár tipov, ako kombinovať kabelku so svojim oblečením:

Farebné zladenie: Pokiaľ nosíte kabelku v kontrastnej farbe, môže to pridať do vášho outfitu zaujímavý prvok. Napríklad pri nosení čiernych odevov môžete zvoliť kabelku v živých farbách, ako je červená alebo modrá, pre výrazný kontrast.

Štýlové doplnky: Kabelku môžete doplniť ďalšími módnymi doplnkami, ako sú šatky, náramky alebo šperky. Týmto spôsobom vytvoríte komplexný a zaujímavý vzhľad, ktorý bude priťahovať pozornosť.

Sezónne trendy: Sledovanie sezónnych trendov vám pomôže vybrať kabelku, ktorá je aktuálna a moderná. Napríklad v lete môžete zvoliť kabelku z prútia alebo v pastelových tónoch, zatiaľ čo v zime sa hodí kabelka z kožúšku alebo s metalickými detailmi.

Starostlivosť o kabelku

Aby vaša kabelka zostala v skvelom stave a vydržala dlho, je dôležité jej venovať patričnú starostlivosť. Tu je niekoľko tipov pre správnu údržbu kabelky:

 1. Pravidelné čistenie: Kabelku pravidelne čistite jemnou handričkou alebo hubkou navlhčenou vodou. Dôkladne ju osušte a vyhnite sa kontaktu s ostrými predmetmi, ktoré by mohli spôsobiť poškriabanie.
 2. Skladovanie: Kabelku skladujte na suchom a vzdušnom mieste, aby ste zabránili vzniku plesní alebo vlhkosti. Pri dlhodobom skladovaní môžete do kabelky vložiť nafukovaciu podložku, aby si udržala svoj tvar.
 3. Ochrana pred poškodením: Pokiaľ nosíte kabelku v daždivom počasí, odporúča sa použiť ochranný sprej na impregnáciu, ktorý ju ochráni pred vlhkosťou. Ďalej sa vyhnite kontaktu s agresívnymi chemikáliami alebo parfumami, ktoré by mohli poškodiť materiál kabelky.

Odporúčané štýly nosenia kabelky

Existuje mnoho rôznych štýlov nosenia kabelky, ktoré môžete vyskúšať podľa svojich preferencií a potrieb. Tu sú niektoré z najpopulárnejších:

 1. Krížom cez telo: Tento štýl je vhodný pre tých, ktorí preferujú pohodlnosť a voľnosť pohybu. Kabelku si pripnete cez telo a necháte ju visieť na opačnej strane. Je to ideálny spôsob nosenia, pokiaľ potrebujete mať ruky voľné.
 2. Cez rameno: Klasický a pohodlný spôsob nosenia je cez rameno. Kabelku si zavesíte na rameno tak, aby visela voľne pozdĺž tela. Tento štýl je ideálny na každodenné nosenie a je ľahko prístupný.
 3. V ruke: Pokiaľ máte menšiu kabelku a chcete vytvoriť elegantný a sofistikovaný vzhľad, môžete ju nosiť v ruke. Držte ju pevne za rukoväť alebo ju podoprite pod pažou. Tento štýl je obľúbený pri špeciálnych príležitostiach a večerných akciách.
 4. Cez rameno s presahom: Tento štýl je populárny u kabeliek s dlhým popruhom. Kabelku si cez rameno zavesíte tak, aby presahovala na opačnú stranu. Tým vytvoríte asymetrický a módny vzhľad.

Odporúčania pre výber kabelky podľa typu postavy

Pri výbere kabelky je taktiež dôležité zohľadniť svoj typ postavy. Tu sú niektoré tipy, ako vybrať kabelku, ktorá vám bude lichotiť:

 1. Vysoká a štíhla postava: Ak ste vysoká a štíhla, môžete si dovoliť nosiť menšie aj väčšie kabelky. Vyhnite sa však príliš malým kabelkám, ktoré by mohli vizuálne stratiť vašu postavu.
 2. Malá postava: Ak ste menšie postavy, voľte menšie a stredne veľké kabelky, ktoré nepreťažujú váš vzhľad. Vyhnite sa veľkým a objemným kabelkám, ktoré by vás mohli zmenšiť.
 3. Krivky a plnšia postava: Pokiaľ máte krivky alebo plnšiu postavu, odporúčame sa vyhnúť príliš malým kabelkám, ktoré by mohli opticky zvýrazniť oblasti, ktoré nechcete. Voľte radšej stredne veľké kabelky, ktoré budú vyvážene ladiť s vašou postavou.
 4. Postava so širšími bokmi: Pokiaľ máte širšie boky, môžete zamerať pozornosť na hornú časť tela. Zvoľte kabelky, ktoré sa nosením cez rameno alebo cez telo pritiahnu k hornej časti tela a vyváža proporcie.

Záver

V tomto článku sme sa rozprávali o tom, ako správne nosiť kabelku a vytvoriť štýlový vzhľad. Dôležité je vybrať správnu veľkosť kabelky a zvoliť vhodnú polohu nosenia, ktorá je pohodlná a štýlová. Zladenie kabelky s outfitom a správna starostlivosť o ňu sú ďalšími faktormi, ktoré prispievajú k vytvoreniu dokonalého vzhľadu.

Majte na pamäti aj svoj typ postavy a vyberte kabelku, ktorá lichotí vašim tvarom. Sledujte módne trendy, ale zostaňte verní svojmu osobnému štýlu. Dúfame, že vám tieto tipy a rady pomôžu vytvoriť jedinečný a štýlový vzhľad pri nosení kabelky.

Dúfame, že vám tento článok poskytol užitočné informácie a inšpiráciu na správne nosenie kabelky. Pamätajte si, že kabelka je nielen praktickým doplnkom, ale aj módnym vyjadrením vašej osobnosti. Vyberte si kabelku s láskou, nosíte ju s hrdosťou a vytvorte si svoj vlastný unikátny štýl.